História našej spoločnosti

Založenie spoločnosti

Založenie spoločnosti

Počiatky spoločnosti GKT siahajú do roku 1991. Predmetom podnikania je v týchto časoch predaj sedacích súprav vo vlastných obchodoch s nábytkom v Topoľčanoch, v Komárne a v Zlatých Moravciach. Časť tovaru je tiež exportovaná na zahraničný trh, do Ruska a na Ukrajinu. 

1994

Začiatok výroby čalúneného nábytku

Výrobe čalúneného nábytku sa spoločnosť GKT venuje od jesene roku 1994. Získať vlastné priestory a zamestnať profesionálov si vyžaduje veľkú dávku odhodlania. Prvý veľký úspech, výsledok úpornej snahy a dobre vykonanej práce, prichádza so sedacou zostavou Milka. Práve tá patrí k najúspešnejším sedačkám v začiatkoch GKT. Milka sa stáva inšpiráciou aj pre výrobu ďalšieho, výnimočne žiadaného, modelu Martina. K ďalším úspešným sedačkám patrí model Kamila a model Rossi, ktorý sa vyváža do Nemecka.

No Tags
No Categories
1998

Kúpa prvej počítačom riadenej CNC frézy

Dôležitým krokom vpred bol nákup počítačom riadenej CNC frézy na rezanie dreva, ktorá umožnila výrobu skeletov špičkovej kvality a presnosti. Kúpou tohto zariadenia sa v rámci Slovenska už v roku 1998 GKT zaradilo k priekopníkom.

No Tags
No Categories
2001

Výstavba stolárskej haly

Nárast dopytu po sedačkách GKT si vyžaduje ďalšie dôležité investície. K jednej z nich neodmysliteľne patrí výstavba stolárskej haly v roku 2001. Drevené dielce sa už nemusia nakupovať a dovážať. Stolárska hala slúži na spracovanie surového dreva a následnú konštrukciu skeletov sedačiek. Správny podiel a umiestnenie dreva, preglejok a DTD materiálov, zabezpečenie celkovej kvality a životnosti sú doménou sedačiek GKT.

No Tags
No Categories
2002

Kúpa počítačom riadeného stroja na rezanie látky

Čaro ručnej práce spočíva v nedokonalosti, no v GKT sa nepresnosti netolerujú. Víziu produkcie vysoko kvalitných sedačiek napĺňa spoločnosť GKT investíciou do nákupu počítačom riadeného stroja na rezanie látky – CNC Cutter. Doposiaľ sa podobné stroje využívali najmä v odevnom priemysle, napr. pri výrobe oblekov. GKT sa kúpou CNC Cuttera stáva prvým výrobcom na Slovensku, ktorý používa toto zariadenie na rezanie látky pri výrobe sedacích súprav. Tým zabezpečuje dokonalú presnosť strihu a kvalitu materiálov. Od roku 2002 začína GKT postupne vymieňať staré šijacie stroje Minervy. Dnes pracujú krajčírky s modernými Dürkopp Adler.

No Tags
No Categories
2003

Prvý zabudovaný otočný systém na Slovensku

Výrobca sedačiek GKT sa stáva inovátorom. Na slovenský trh vstupuje s konštrukciou prvého otočného systému zabudovaného v sedacej súprave. Princíp modelu Viola spočíva v otočení otomanu smerom k trojpohovke. Pripojením taburetky tak vzniká pohodlné lôžko na príležitostné spanie, s rozmermi 198 x 143 cm.

No Tags
No Categories
2006

Výstavba administratívnej budovy

Haly pribúdajú. Významnou stavebnou investíciou je výstavba administratívnej budovy s prvou, a zároveň jedinou, podnikovou predajňou GKT. Filozofiou spoločnosti GKT je predaj prostredníctvom cca 70 obchodných partnerov na Slovensku a viac ako 20 partnerov v Českej republike.

No Tags
No Categories
2007

Zisk ocenenia Slovenský výrobok roku 2007 v kategórii Drevo v interiéri

Spoločnosť GKT sa zapája do súťaže výrobkov Zväzu spracovateľov dreva SR. Redakcia časopisu Pekné Bývanie udeľuje 7. marca ocenenie Slovenský výrobok roku 2007 sedacej zostave Lancaster od GKT, v kategórii „Drevo v interiéri“.

No Tags
No Categories
2008

Cena veľtrhu Nábytok a bývanie 2008 v kategórii čalúnený nábytok

Výstavníctvo Agrokomplex Nitra udeľuje 12. marca Cenu veľtrhu Nábytok a bývanie 2008 čalúnenej súprave Wanda od GKT, v kategórii čalúnený nábytok.

No Tags
No Categories
2009

Svetová ekonomická kríza

Kríza v roku 2008 postihuje aj mnohých odberateľov spoločnosti GKT, čo spôsobuje nemalé finančné straty. Práve toto ťažké obdobie pomáha spoločnosti GKT prekonať výnimočný úspech sektorovej sedacej súpravy Linda.

No Tags
No Categories
2009

Začiatok výroby modelov radu Sofabed

Spoločnosť GKT neustále rozširuje portfólio svojich produktov. Ako prvá na Slovensku začína s výrobou mimoriadne úspešných modelov Sofabed. Počas ôsmich rokov sa v sortimente sedacích súprav s rozkladacím mechanizmom vypracováva na najväčšieho výrobcu modelu sofabed na Slovensku. Rozkladacia pohovka NINA je zároveň 2. najpredávanejší model spoločnosti GKT.

No Tags
No Categories
2010

Výstavba haly na spracovanie molitanu

Poslednou stavebnou investíciou je výstavba haly na spracovanie molitanu a tzv. lepenia na bielo v júni roku 2010. Spoločnosti GKT sa podarilo prepojiť všetky haly a dostať ich pod jednu strechu, čo významne prispieva k vyššej produktivite práce. Rok 2010 sa nesie nielen v znamení kolaudácie novej budovy, ale svoj priestor dostáva aj modernizácia starých výrobných areálov, kotolne, strechy a pod.

No Tags
No Categories
2011

Rast odbytu na zahraničných trhoch

Spoločnosť GKT je verná svojej vízii a s výrobou pre lepšie sedenie pokračuje aj naďalej. Výsledkom je neustále navyšujúci sa podiel exportu a diverzifikácia odbytu. Najväčšími zahraničnými odberateľmi sa stávajú obchodní partneri na českom trhu. Nasledujú slovinský a rakúsky trh, vyváža sa aj do Maďarska, Nemecka či Bulharska.

No Tags
No Categories
2014

Ocenenie 24. medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, designu a architektúry výstavníctva

GKT sa zúčastňuje 24. medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, designu a architektúry výstavníctva Agrokomplex v Nitre a neodchádza naprázdno. V kategórii čalúnený nábytok získava 12. marca pohovka IVETA od GKT Cenu veľtrhu.

No Tags
No Categories
2015

Podpora duálneho vzdelávania

Spoločnosť GKT sa zaraďuje medzi firmy, ktoré majú záujem o duálne vzdelávanie. Snahou GKT je motivovať mladých ľudí smerom k ručnej práci. To, že remeslo má zlaté dno, sa neustále potvrdzuje, a dopyt po šikovných čalúnnikoch či profesionálnych krajčírkach narastá.  „V GKT si vážime mladých šikovných učňov, radi im ponúkneme príležitosť a prax pre rozvoj svojich zručností a to všetko aj s motivačnou finančnou odmenou popri štúdiu.“ Ing. Gustáv Krchňavý, majiteľ spoločnosti GKT.

No Tags
No Categories
2017

Za týmto si sedíme

Rok 2017 sa nesie v znamení budovania silnej značky vďaka kampani „Za týmto si sedíme“. Spolupracujeme s reklamnou agentúrou, publikujeme PR články, fotíme a moderný vzhľad dostáva aj nový web GKT.

No Tags
No Categories
2022

Dbáme na ekológiu

Spoločnosť GKT dbá na ekológiu. Každý odpad vznikajúci vo výrobnom procese je dôkladne triedený a v maximálnej miere recyklovaný.

No Tags
No Categories
Pokračovať
0
JOBS DONE
0
DAILY ORDER
0
MODELS
0
HAPPY CUSTOMERS

Zákazník je pre nás

vždy na prvom mieste

Majstrom sa človek nerodí, ale stáva. Dlhoročné skúsenosti firmy GKT sa pretavujú do sedacích súprav, ktoré možno považovať za majstrovské diela. Od prvej skice až po posledný detail ide o poctivú prácu, ktorej cieľom je priniesť zákazníkovi maximálnu spokojnosť.

Zadajte frázu na vyhľadanie